Revenge Division je mladá kapela z Považskej Bystrice, ktorá sa prezentuje svojím death/thrash metalom nesúcim aj prvky moderného metalcoru.

Kapela funguje zhruba od mája 2011, ale jej korene siahajú až do roku 2008, keď sa na Matej, Tom a Eduard stretli na strednej škole a začali spolu hrávať prevažne covery známych kapiel. Postupne začali vznikať prvývlastný materiál, pripojil sa gitarista Juraj a spevák Jeremy a veci začali naberať rýchly spád. Ešte v tom roku sa kapela zatvára do štúdia a nahráva demo s názvom Mediocracy. Prichádzajú prvé koncerty aaj účasti v súťažiach.

Hudobný štýl kapely sa pohybuje zhruba od švédskeho melodického death metalu cez klasický thrash metal až po prvky metalcoru. Dôraz sa kladie na energiu, melódie a širokú škáluvokálov.

Medzi najväčšie úspechy kapely patrí 3. miesto v prestížnej súťaži Metalgate Massacre, finále súťaže Wacken Metal Battle alebo vystúpenie ako predkapela pred americkými deathcoristami CARNIFEX.

Na sklonku roka 2012 sa kapela opäť zatvára do štúdia Seabeast Production v Prahe kde produkujú svoj prvý full-lengh album

nesúci názov "The New Generation", ktorý vychádza v novembri 2014 prostredníctvom labelu MetalGate Records, ku ktorému kapela odohrala desiatky koncertov po Česku a Slovensku.

Texty kapely sú zamerané najmä na súčasný stav a situáciu vo svete - manipuláciu, obmedzovanie osobnej slobody, vládu médií, zneužívanie vojny, náboženstiev a médií.


Námi vydané tituly

REVENGE DIVISION - The Grey Eminence [CD] (2017)

REVENGE DIVISION

modern melodic metal
Varování
Zavřít